Białe listwy przypodłogowe

Start > Kolekcje > Listwy przypodłogowe > Białe listwy przypodłogowe

Białe listwy przypodłogowe to przysłowiowa wisienka na torcie wykończenia i aranżacji wnętrz. To nie tylko niezwykle eleganckie, ale i uniwersalne dopełnienie, pasujące do niemal każdego rodzaju podłóg. Choć wydają się niepozorne, nadają pomieszczeniom estetyczny i gustowny wygląd. Spełniają również istotna funkcję praktyczną – zapobiegając dostawaniu się zanieczyszczeń i insektów pod panel. Ogrywają również rolę maskującą przewody instalacyjne. Ten z pozoru niewidoczny element ma ogromny potencjał, dlatego wybór listew nie powinien być przypadkowy, a starannie przemyślany. Dzięki naszym poradom wybór właściwych listew nie będzie stanowić problemu.

Jak dobierać listwy przypodłogowe

Istnieje co najmniej kilka możliwości doboru listew przypodłogowych. W zależności od tego czy będą dopasowane do podłogi czy do znajdującej się we wnętrzu stolarki, zależy ostateczny wygląd pomieszczenia.

Listwy przypodłogowe dobrane do koloru podłogi nie będą bardzo widocznym elementem i wpłyną na optyczne powiększenie wnętrza. Takie rozwiązanie może się sprawdzić zwłaszcza w mniejszych pomieszczeniach.

Listy przypodłogowe w kolorze stolarki drzwiowej lub okiennej to również chętnie wybierana opcja i tu wybór najczęściej pada na białe listwy przypodłogowe. Nie tylko idealnie komponują się z drzwiami w tym samym kolorze, ale też optycznie powiększają nieduże wnętrza.

Listwy przypodłogowe w kolorze ścian to rozwiązanie nie tylko subtelne, ale i eleganckie. Wybierając je trzeba tylko pamiętać o tym, że przy zmianie koloru ścian konieczne będzie przemalowanie listew.

Szukając bardziej uniwersalnych rozwiązań lepiej wybrać białe listwy przypodłogowe. Będą dobrze pasować zarówno do podłogi w kolorze ciemnego oraz jasnego drewna, a także do bardzo jasnych paneli. To najlepszy wybór na lata, dający wiele możliwości, nawet gdy zdecydujemy się na zmianę koloru ścian czy drzwi.

Jaka grubość listew przypodłogowych

W Venifloor oferujemy szeroki wybór białych listew przypodłogowych o różnych rozmiarach. Wszystkie wykonane są na rdzeniu sosny, co gwarantuje ich długą żywotność i wysoką odporność na uszkodzenia.

Białe listwy przypodłogowe wąskie

Dzięki niewielkim rozmiarom (wysokość 20 mm, grubość 12 mm) pasują do każdego wnętrza. Będą idealnym wykończeniem podłogi w korytarzu, salonie czy sypialni. Świetnie spełnią funkcję ochrony ściany przed uszkodzeniami czy zabrudzeniami, a także jako osłona dla instalacji elektrycznej. Ze względu na niewielkie rozmiary zapewnią wnętrzu lekkość i nie będą odrywać uwagi od jego pozostałych elementów.

Białe listwy przypodłogowe o średniej szerokości

Listwy o wysokości od 60 do 80 mm są już zdecydowanie wyraźniejszym akcentem pomieszczenia. Uniwersalny rozmiar i charakter tych białych listew sprawia, że będą odpowiednie do każdego typu wnętrza.

Białe listwy przypodłogowe szerokie, proste

Te listwy o wysokości 100 mm będą wyrazistym akcentem aranżacji wnętrz. Ze względu na prostą powierzchnię bardzo dobrze komponują się zarówno z wnętrzami w stylu nowoczesnym jak i tradycyjnym. Gładka struktura sprawia, że nawet w niewielkich pomieszczeniach będą wyglądać dobrze, nie zmniejszając ich optycznie.

Białe listwy przypodłogowe zaokrąglone

Listwy z lekko zaokrąglonym rantem, o wysokości 60 lub 80 mm. Bardzo chętnie wybierane przez inwestorów, dobrze sprawdzą się zarówno w nowoczesnych jak i tradycyjnych aranżacjach.

Białe listwy przypodłogowe skośne

Wysokie na 100 mm listwy, o oryginalnym, skośnym kształcie nadadzą wnętrzu wyjątkowego i oryginalnego charakteru. Idealne do modernistycznych aranżacji, podkreślą nowoczesny charakter jego wnętrza.

Białe listwy przypodłogowe fantazyjne

Wysokie listwy (150 mm) z fantazyjnym frezowaniem, przeznaczone do klasycznych wnętrz w stylu wiktoriańskim, humpton lub glamour. Ze względu na wielkość i formę będą przyciągającym wzrok detalem, stanowiącym mocny akcent dekoracyjny.

Zapraszamy do kontaktu z naszym działem obsługi. Chętnie pomożemy w doborze odpowiedniego rodzaju białych  listew przypodłogowych.

Gdzie kupić?

wyszukaj naszego przedstawiciela w swoim regionie