Panele ścienne – nowoczesny trend w aranżacji wnętrz

Start > Kolekcje > Panele ścienne – nowoczesny trend w aranżacji wnętrz

Panele ścienne wracają do łask. Nie są to jednak te same deski co kilkadziesiąt lat temu, kojarzone z PRL-em i boazerią, która gościła niemal na wszystkich ścianach oraz sufitach. Nowoczesne panele, drewniane lub drewnopodobne, to estetyczne i nowoczesne pokrycie ścian, które pasuje praktycznie do każdego wnętrza.

Na Venifloor znajdziesz szeroki wybór paneli ściennych. Dostępne są w bogatej kolorystyce, dzięki czemu idealnie wkomponują się w każde wnętrze. W nowoczesnych i minimalistycznych wnętrzach idealnie sprawdzą się panele ścienne o bardzo jasnych odcieniach. Dobrze wpasują się również w słabo oświetlone pomieszczenia. Polecamy np. panele ścienne dąb kość słoniowa. Panele ścienne z ciemnego drewna dobrze wyglądają zwłaszcza w dużych wnętrzach, ale tak naprawdę możliwości ich zastosowania są nieograniczone.

Gdzie sprawdzą sią panele ścienne

Można układać je pionowo lub poziomo, uzyskując zupełnie inne efekty wizualne. Pomogą wyeksponować kluczową przestrzeń w danym pomieszczeniu. Świetnie sprawdzają się za łóżkiem w sypialni, lub na ścianie telewizyjnej w salonie, ale tak naprawdę można wykorzystać je w każdym pomieszczeniu.

Panele ścienne ułożone na ścianie dodają wnętrzu charakteru, sprawiają, że staje się ciepłe i daje poczucie bliskości z naturą.

Wybierając panele ścienne nie musisz dopasowywać ich do desek ułożonych na podłodze. W ten sposób uzyskasz kontrastujący efekt. Jeśli nie chcesz by ściana „zlewała” się z podłogą możesz wybrać panele o innym rozmiarze i kolorze.

Jak dbać o panele ścienne

By panele służyły nam przez długie lata i zachwycały pięknym wyglądem warto o nie odpowiednio dbać. Na Venifloor znajdziesz panele ścienne, pokryte warstwą olejowosku wzmacnianego promieniowaniem UV. Dzięki temu ich powłoka posiada solidną ochronę przed zniszczeniem czy uszkodzeniem. Warto je natomiast odpowiednio zabezpieczyć przed wilgocią, zwłaszcza jeśli mają być montowane w kuchni czy w łazience. Panele ścienne można umyć przy pomocy wilgotnej szmatki, odrobiny wody i delikatnego środka czyszczącego. Preparaty do pielęgnacji paneli również znajdziesz w naszym sklepie.

Dlaczego warto wykorzystać panele ścienne w swoim domu?

Panele ścienne to sposób na zupełnie nowe, nietypowe wykończenie każdego wnętrza. To oryginalna dekoracja ściany i świetna alternatywa dla tapety czy farby. Panele ścienne to najprostszy sposób by stworzyć w domu klimat drewnianej chaty, ekologii i bliskości z naturą. Niewątpliwą zaletą są szerokie możliwości aranżacyjne, ze względu na różne rozmiary i bogatą kolorystykę paneli.  Łatwość montażu czyni z nich również szybką dekorację ścienną, którą każdy może zaaranżować samodzielnie. Można przymocować je do różnego rodzaju powierzchni w tym drewnianych, murowanych czy betonowych.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą paneli ściennych dostępnych w naszym sklepie internetowym. Nasze produkty wyróżnia wysoka jakości i 12 lat gwarancji. Nasi sprzedawcy czekają na Ciebie by udzielić niezbędnych informacji i pomóc w doborze odpowiednich materiałów wykończeniowych. Zapraszamy do kontaktu.

Panele ścienne dostępne na indywidualne zamówienie, minimum produkcyjne 1 000 m2

Gdzie kupić?

wyszukaj naszego przedstawiciela w swoim regionie