Specyfikacja / Sorty drewna

Start > Kolekcje > Specyfikacja / Sorty drewna

Dąb klasyczny

Charakteryzuje się stonowanym wyglądem, na który składają się m.in. delikatne podkreślenie występującego biela.Układ słojów jest dowolny, małe jasne sęki, mogą pojawić się zdrowe sęki o średniej średnicy do 1 cm z małymi pęknięciami, promień rdzeniowy. Kolorystyka naturalna.

Słój dowolny, małe zdrowe sęki do 1 cm średniej średnicy, kolorystyka naturalna.

Dąb klasyczny selekt

Specjalnie wyselekcjonowana odmiana Dębu Klasycznego. Dąb Selekt powstał w odpowiedzi na potrzeby klientów, dla których najważniejszy jest jednorodny odcień podłogi.Rodzaj ten prezentuje Jednolitość barwy w danej partii materiału.

deska drewniana dąb rustykalny

Dąb rustykalny

Eksponuje naturalne walory drewna  jak oryginalny rysunek słojów, wrośnięte sęki bez ograniczeń, zaprawione sęki do 5 cm średniej średnicy, zróżnicowaną barwę, obecność twardzieli i bielu, czy nawet pęknięcia – naturalne i zaprawione.Sugerujemy  w najbardziej widocznych miejscach ułożyć deski, które najbardziej odpowiadają gustom użytkowników. Produkt naturalny cechuje się unikalnością, np. sęków, które radzimy eksponować wedle uznania – niczym obraz. Każdy może skomponować swój własny design.

Dopuszczalny biel, zdrowe sęki bez ograniczeń, sęki zaprawione do 5 cm średniej średnicy, z pęknięciami naturalnymi i zaprawionymi, kolorystyka naturalna.

Dąb rustykalny intensywny lub łagodny

Specjalnie wyselekcjonowana odmiana Dębu Rustykalnego, dostępna na specjalne zamówienie.
Intensywność, wielkość sęków oraz kolorystyka na życzenie – szczegóły u Sprzedawcy

Dęby barwione, np. dąb kość słoniowa

W standardzie produkowane w sorcie Dąb Rustykalny.
Kolor w połączeniu z naturalnymi cechami drewna Rustykalnego.

Dopuszczalny biel, zdrowe sęki bez ograniczeń, sęki zaprawione do 5 cm średniej średnicy, z pęknięciami naturalnymi i zaprawionymi, kolorystyka zbliżona.* Możliwość wykonania danego koloru w Dębie z sortu KLASYCZNY lub w  innym gatunku.

Jesion biały

Cechuje go jasny ciepły odcień, słój dowolny – prosty,  flader, półflader
Układ słoju dowolny,  kolorystyka bardzo jasna.

Jesion twardzielowy

Kolorystyka zróżnicowana, sęki dopuszczalne, różny udział twardzielu i bielu.

SELEKCJA VENIFLOOR

Każda podłoga drewniana występuje w określonym tzw. sorcie, który podkreśla jej wygląd i charakter. Rodzaje sortów prezentują naturalne cechy drewna takie jak: obecność tzw. twardzieli, sęków oraz obecności bielu, układu słoi, a także różnych przebarwień, które są naturalnymi cechami drewna decydującymi o jego pięknie i niepowtarzalności. Podłogi drewniane nowej generacji są dostępne w kilku sortach, w zależności od rodzaju drewna, użytego forniru, co ułatwia dobranie odpowiedniej podłogi do wybranego stylu wnętrza i swoich upodobań.

Venifloor już na etapie produkcji forniru robi selekcję sortów będących w naszych pięciu kolekcjach: PREMIUM, LUKSUS, STYLE, AWANGARDA, PRESTIGE. Selekcje odpowiadają nazwom poszczególnych podłóg np. kolekcji Premium: Dąb Klasyczny, czy Dąb Rustykalny.

 

Sort KLASYCZNY

Rodzaje drewna klasycznego – np. Dąb Klasyczny z kolekcji Premium, to selekcjonowana podłoga twardzielowa w dowolnym rysunku usłojenia – prostym, półfladrowym lub fladrowym, o naturalnej i zróżnicowanej barwie drewna. Posiada również drobne akcenty sęczków ze sporadycznie występującym bielem. Dopuszczalne są również małe sęki wypełnione jasną szpachlą oraz zaprawiane miejsca do 2 cm średniej średnicy.  W gatunkach egzotycznych może się zdarzyć podłoga o żywej wariacji barw, z mocniejszymi akcentami sęczków oraz występującymi śladami twardzieli.

W przypadku gatunków twardzielowych podłoga jest o stonowanym wyglądzie, z możliwym bielem. np. Orzech Amerykański. Cechuje je naturalna barwa struktury, dowolny układ słoi, dopuszczalne są także pojedyncze, jasne sęczki do średniej średnicy 1 cm, z małymi pęknięciami. Dopuszczalny jest także delikatny biel oraz szerokie promienie.
W przypadku gatunków takich jak Wiąz czy Jesion – są to podłogi o żywej wariacji barw, z sękami i śladami twardzieli. Możliwy jest zarówno łagodny rysunek jak i mocniejsze akcenty sęków.

Sort RUSTYKALNY

Rodzaje drewna rustykalnego – np. Dąb Rustykalny z kolekcji Premium, również wszelkie barwione dęby produkowane są w standardzie, w sorcie Rustykalnym. Bardzo urozmaicona barwa struktury drewna, mocne zabarwienia, dopuszczalne zdrowe / wrośnięte sęki bez ograniczeń, z zaprawionymi pęknięciami, dopuszczalny rdzeń, krawędziowe ubytki zaprawione twardą szpachlą. biel bez ograniczeń. Mogą pojawić się także sporadycznie deski bezsęczne, z charakterystycznym rysunkiem usłojenia. Dopuszczalne są również czarne zaprawione w całości sęki średniej średnicy do 5 cm.

Sort SELEKT

Specjalna odmiana wcześniej wymienionego sortu KLASYCZNEGO.

Podłoga wysortowana na życzenie Klienta pod kątem jednolitości kolorystycznej danej partii materiału lub ewentualnie innych, wizualnych parametrów. Dokonywana jest za dodatkową opłatą. Określone zamówione parametry, każdorazowo potwierdza producent pod kątem możliwości wykonania.

Sort UNIKALNY

Selektywnie wybrane deski sortu rustykalnego.
Podłoga wysortowana na życzenie Klienta pod kątem średnic czy ilości sęków lub ewentualnie innych, wizualnych parametrów. Dokonywana jest za dodatkową opłatą.
Określone zamówione parametry, każdorazowo potwierdza producent pod kątem możliwości wykonania.

Uwaga!
Przedstawione cechy sortów mogą się różnić w odniesieniu do różnych gatunków drewna. Dane zawarte w tym zestawieniu mają charakter jedynie poglądowy.

Gdzie kupić?

wyszukaj naszego przedstawiciela w swoim regionie