Start > Ciemna podłoga drewniana. Synonim elegancji
ciemna podłoga drewniana dąb toska venifloor

Ciemna podłoga drewniana. Synonim elegancji

Podłogi w ciemnych tonacjach kolorystycznych znowu stają się modne. Choć od lat kojarzone są z elegancją, przez pewien czas zostały przyćmione przez jasne barwy naturalnego drewna oraz białe podłogi.

 

Spis treści:
1.Ciemne podłogi Venifloor
1.1. Orzech amerykański
1.2. Dąb gotycki
1.3. Dąb kolonialny i  dąb vintage brąz
1.4. Dąb toska

 

Ciemne podłogi Venifloor

 

Podłogi w ciemnej tonacji kolorystycznej znajdziemy w dwóch kolekcjach Venifloor – Prestige i Luksus. Kolorystyka podłóg drewnianych fornirowanych Venifloor zawdzięczana jest odpowiedniemu barwieniu forniru, które pozwoliło uzyskać wysublimowany efekt, podkreślający strukturę drewna.

 

Orzech amerykański

 

To propozycja Venifloor z kolekcji Prestige. Orzech amerykański to unikalny rodzaj drewna występujący naturalnie na środkowym zachodzie oraz północnym wschodzie Stanów Zjednoczonych. Ten rodzaj podłogi ma widoczną strukturę słojów, które są niezwykle charakterystyczne dla tego gatunku. Wzmiankowana struktura podkreślona jest przygaszonym odcieniem ciemnego brązu.
  orzech amerykański, podobnie jak inne z kolekcji Prestige, została wykończona za pomocą szczotki oraz pokryta olejowoskiem. Ten wysublimowany rodzaj ciemnej podłogi można kupić zarówno w wersji matowej, jak i półpołyskowej.
Orzech amerykański występuje również w kolekcji Luksus, gdzie wykończony jest sześcioma warstwami lakieru (półpołysk) wzbogaconych korundem.

 

ciemna podłoga orzech amerykański

Orzech amerykański

 

Dąb gotycki

 

Jeżeli do wnętrza potrzeba zdecydowanego ciemnego ocienia podłogi, uwaga powinna skierować się w kierunku dębu gotyckiego. To kolejna propozycja ciemnej drewnianej podłogi w kolekcji Prestige. Ma on ciemnobrązową kolorystykę w zimnym odcieniu. Dąb gotycki wykończony jest olejowoskiem i występuje w wersji matowej i półpołyskowej.

 

Dąb kolonialny i  dąb vintage brąz

 

W przeciwieństwie do dębu gotyckiego i orzecha amerykańskiego, dąb kolonialny jest nieco jaśniejszą propozycją w zdecydowanie ciepłej kolorystyce. Miodowe odcienie dębu kolonialnego sprawiają, że jest on idealnym wariantem ciemniejszej podłogi, która daje bardziej przytulny efekt. Co do sposobów wykończenia, podobnie jak w przypadku innych podłóg drewnianych z kolekcji Prestige, dąb kolonialny wykończony jest olejowoskiem i występuje w wersji matowej oraz półpołyskowej.

Bardzo podobny do dębu kolonialnego jest dąb vintage brąz, który odnaleźć można w kolekcji Luksus. Wykończony jest sześcioma warstwami lakieru wzbogaconego o korund. Dąb vintage brąz występuje w wersji półpołysk.

 

Podłoga drewniana - dąb kolonialny

Dąb kolonialny

 

Dąb toska

 

Jest to propozycja ciemnej podłogi z kolekcji Luksus. To neutralny ocień kawowego brązu. Jest nieco ciemniejszy niż orzech amerykański i posiada odrobinę cieplejszy ocień. Fornirowana podłoga drewniana dąb toska pokryta jest sześcioma warstwami lakieru wzbogaconego korundem wykończonego w półpołysku.

 

Drewniane panele - dąb toska

Dąb toska realizacja

 

Gdzie kupić?

wyszukaj naszego przedstawiciela w swoim regionie