Start > Dlaczego warto kupić podłogę, której nie trzeba cyklinować?

Dlaczego warto kupić podłogę, której nie trzeba cyklinować?

Cyklinowanie parkietu nie jest procesem ani prostym, ani przyjemnym. Co więcej, aby odnowić podłogę drewnianą w ten sposób, niezbędne jest skorzystanie z usług specjalistów. Stąd klienci coraz częściej odwracają się w kierunku rozwiązań, które nie wymagają tak skomplikowanego procesu renowacji. Drewniane panele Venifloor to odpowiedź na potrzeby klientów i krok w kierunku całkowitego zapomnienia o cyklinowaniu.

 

Spis treści:
1. Dlaczego cyklinowanie jest uciążliwe?
2. Dlaczego Venifloor nie wymaga cyklinowania?
3. Rezygnacja z cyklinowania – same zalety!
4. Jeśli nie cyklinowanie… to co?
Panuje powszechne przekonanie, że jedynym sposobem na odnowienie bardzo zniszczonej podłogi jest podjęcie się jej cyklinowania. Na czym polega ten proces? W dużym skrócie chodzi o zdarcie wierzchniej powłoki drewna z podłogi, po to aby następnie ją odświeżyć i wykończyć preparatami ochronnymi. Czy rzeczywiście zawsze podłoga z warstwą drewna jest skazana na jej cyklinowanie? Niekoniecznie.

 

Dlaczego cyklinowanie jest uciążliwe?

 

Przede wszystkim, cyklinowanie podłogi wiąże się z dużymi kosztami. Tak jak wspominaliśmy, osoba , która nie miała z nim do czynienia, raczej nie podoła temu zadaniu. Powód jest prozaiczny – maszyna do cyklinowania to sprzęt, który nie jest tani i wymaga umiejętności jego obsługi. Niewprawiona ręka może doprowadzić do tego, że podłoga zostanie trwale uszkodzona lub proces jej przyszłej renowacji znacznie się skomplikuje.
Ponadto, cyklinowanie polega na zdarciu wierzchniej warstwy drewna – oznacza to, że deski muszą być dostatecznie grube, aby było co z nich zdzierać. Po kilku takich procesach, grubość podłogi wyraźnie się zmniejszy, przez co usunięcie głębokich wgnieceń może nie być możliwe. Dodajmy jeszcze, że cyklinowanie to konieczność usunięcia wszystkiego z pomieszczenia, a także wyłączenie go z użytku na parę dni. I kurz. Ogromne ilości kurzu.

 

Dlaczego Venifloor nie wymaga cyklinowania?

 

Mało kto o tym wie, ale warstwą użytkową na podłodze drewnianej wcale nie jest drewno, ale warstwy, które je zabezpieczają – olej, wosk czy lakier. W przypadku większości paneli drewnianych Venifloor mamy do czynienia z aż sześcioma warstwami lakieru, które dodatkowo zabezpieczone są korundem. Ponadto, rdzeń podłogi wykonany z płyty HDF zwiększa twardość desek. Dzięki temu, podłoga jest dużo bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne, w tym wgniecenia i wgłębienia, które powstają w procesie użytkowania podłogi. Oznacza to, że cyklinowanie takiej podłogi drewnianej nie jest wcale konieczne.

 

Rezygnacja z cyklinowania – same zalety!

 

Wybierając podłogę warstwową Venifloor, której wierzchnia warstwa pokryta jest cienkim fornirem, wybieramy podłoże, które z jednej strony jest podłożem drewnianym, z drugiej zaś, dzięki technice jego wykonania, zniwelowane są wszystkie wady, jakie posiadają lite deski. Można więc powiedzieć, że fornirowana podłoga, to w kontekście jej renowacji oszczędność czasu (który poświęcilibyśmy na cyklinowanie), pieniędzy (który wydalibyśmy na specjalistę), a także nerwów – renowacja naszej podłogi jest dużo przyjemniejsza i generuje mniej kłopotów.

 

Jeśli nie cyklinowanie… to co?

 

Wiemy już, że podłóg fornirowanych nie musimy cyklinować. W jaki sposób jednak podejść do jej renowacji? Co prawda konstrukcja desek warstwowych fornirowanych sprawia, że raczej nie dochodzi do intensywnych zniszczeń i głębokich rys, jednak użytkowanie jej prędzej czy później może doprowadzić do konieczności odświeżenia całości. W jaki sposób dbać o podłogę fornirowaną?
Opcje są dwie. Pierwsza, bardziej optymistyczna zakłada wyłącznie odświeżenie podłogi, która już od jakiegoś czasu wypełnia nasze pomieszczenia. Jeśli na podłodze nie ma większych wgłębień, wystarczy skorzystać z jednodniowego systemu renowacji podłogi. Oczywiście za pomocą preparatów dostępnych na stronie Venifloor.

Nieco większe przerażenie mogą budzić wszelkie wgłębienia, którym nie wystarczają preparaty renowacyjne. Wtedy do głosu dojść powinny woski twarde. Na szczęście, tego typu woskiem, umieszczanym punktowo, możemy uzupełnić niemal każdy ubytek. Gdyby jednak okazało się (choć to mało realne), że również ta metoda nie wystarczy – pamiętaj, że podłoga fornirowana Venifloor umożliwia łatwą wymianę pojedynczych desek. Montaż za każdym razem odbywa się w sposób czysty i bez wykorzystania kleju, co sprawia, że wystarczy kupić jedną deskę, aby rozwiązać problemy, które w przypadku litych podłóg byłyby niemal nie do przeskoczenia.

Gdzie kupić?

wyszukaj naszego przedstawiciela w swoim regionie