Start > Olejowane podłogi fornirowane Venifloor. Zalety, pielęgnacja i renowacja
Podłogi drewniane, podłogi olejowane

Olejowane podłogi fornirowane Venifloor. Zalety, pielęgnacja i renowacja

Podłogi lakierowane pokryte naturalnymi preparatami zabezpieczającymi stają się coraz popularniejsze. Ekologia, bezpieczeństwo i natura nie są bez znaczenia. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów Venifloor stworzył linię podłóg lakierowanych pokrytych preparatami na bazie olejów i wosków.

 

Spis treści:
1. Olejowane podłogi Venifloor
2. Zalety podłóg na bazie olejów i wosków
3. Pielęgnacja podłogi olejowanej
3.1. Etapy procesu intensywnej pielęgnacji
4. Renowacja podłogi olejowoskowej drewnianej

 

Olejowane podłogi Venifloor

 

Preparaty zabezpieczające podłogi Venifloor powstają na bazie naturalnych olejów i wosków: oleju słonecznikowego, lnianego, sojowego i ostowego oraz wosków karnauba i kandelila. Podłogi pokryte tego rodzaju preparatem zabezpieczającym podłogę, Venifloor oferuje w kolekcji Prestige. Znajdują się w niej głównie podłogi pokryte dębowym fornirem, ale są tam również forniry egzotyczne takie jaki Palisander albo Heban.

 

 

Zalety podłóg na bazie olejów i wosków

 

Oleje i woski są naturalnymi środkami zabezpieczającymi. Chronią one drewno nie tylko od zewnątrz, ale również od wewnątrz, gdyż wnikają w jego strukturę. Preparaty na bazie olejów i wosków zabezpieczające podłogi Venifloor pozwalają deską oddychać, gdyż nie tworzą hermetycznego filmu. Tego typu preparaty wzmacniają drewno, umożliwiają również łatwą, selektywną renowację, są bardzo łatwe w pielęgnacji, a przede wszystkim nie pękają i nie ulegają w żaden inny sposób uszkodzeniom.

 

Panele drewniane, podłogi lakierowane

 

Pielęgnacja podłogi olejowanej

 

Do czyszczenia podłóg olejowanych zaleca się wykorzystywanie specjalnych preparatów dedykowany do tego rodzaju podłóg. Proces ten przeprowadzamy ręcznie, bez użycia dodatkowych narzędzi. Potrzebny jest jedynie mop bawełniany, nie pozostawiający włókien, tzw. „niekłaczący”. Powinien być on delikatnie nawilżony w mieszaninie preparatu.
Raz na jakiś czas w przypadku podłogi olejowanej zaleca się przeprowadzenie intensywnej pielęgnacji. Jej częstotliwość powinna być zależna od klasy używalności podłogi. Zazwyczaj między jedną intensywną pielęgnacją na kwartał a jedną na rok.

 

 

Etapy procesu intensywnej pielęgnacji

 

W przypadku intensywnej pielęgnacji preparatami Osmo, najpierw należy powierzchnię oczyścić środkiem intensywnie czyszczącym. Preparat ten mieszamy z woda w proporcjach zalecanych przez producenta. Podłogę należy czyścić wzdłuż słojów. Po ok. 10 minutach powinno się przetrzeć powierzchnię bawełnianą ściereczką nawilżoną czystą wodą. W ten sposób mamy usunąć rozpuszczone zabrudzenia. Oczyszczoną powierzchnię powinniśmy pozostawić do wyschnięcia, jednak nie krócej, niż przez 4 godziny.

Gdy podłoga wyschnie, na powierzchnię należy nanieść wałkiem olej pielęgnacyjny, po czym wcierać olej równomiernie froterką jednotarczową z białym padem. Tak wypielęgnowana podłoga po ok. 3-4 godzinach jest gotowa do użytku. Nie należy wchodzić na podłogę zanim wyschnie.

Szczegółowe informacje na temat pielęgnacji podłogi olejowanej znajdą Państwo na stronie: https://venifloor.com/pielegnacja-i-renowacja/pielegnacja-podlog-olejowanych/

 

Renowacja podłogi olejowoskowej drewnianej

 

Renowacja podłogi olejowanej jest niezwykle prosta i odbywa się ona przy wykorzystaniu wosku olejowego na uprzednio przygotowaną podłogę, przeszlifowaną, wygładzoną i odkurzoną. Proces ten jest bardzo prosty nakładanie preparatu odbywa się wzdłuż słojów, a pomiędzy nałożeniem warstw preparatu, należy odczekać między 4 a 6 godzin.

Szczegółowe informacje na temat etapów renowacji znajdą Państwo pod adresem https://venifloor.com/pielegnacja-i-renowacja/renowacja-podlog-olejowanych/

 

 

Gdzie kupić?

wyszukaj naszego przedstawiciela w swoim regionie