Start > Venifloor X – zintegrowane panele drewniane z podkładem
Panel z podkładem Venifloor X

Venifloor X – zintegrowane panele drewniane z podkładem

Venifloor X to zintegrowany panel z podkładem, wyróżniony złotym medalem BUDMA. Już niedługo trafi on do sprzedaży w sklepie internetowym Venifloor. Czym wyróżnia się ten panel na tle konkurencji? Co sprawia, że z każdej strony zbiera on pochlebne opinie ekspertów? Koniecznie sprawdźcie!

 

Panele drewniane zintegrowane z podkładem – Venifloor X

 

Venifloor X to panel drewniany fornirowany zintegrowany z podkładem mineralnym, który odpowiada na potrzeby klientów poszukujących zaawansowanych technologicznie rozwiązań. Ten innowacyjny produkt pozwala na zastosowanie wraz z ogrzewaniem podłogowym, dając równocześnie możliwość szerokiego wyboru kolorystyki i gatunków drewna. Ponadto Venifloor X posiada doskonałe parametry akustyczne i jest łatwy w montażu, a to nie koniec zalet, o czym przekonacie się w dalszej części tekstu.

 

Panel Venifloor X – laureat nagrody złotego medalu BUDMA

 

Panel Venifloor X został nagrodzony złotym medalem Międzynarodowych Targów BUDMA. Wyróżnienie to uzyskują innowacyjne produkty, rozwiązania i usługi z branży budowlanej oraz architektonicznej, wykorzystujące nowoczesne technologie, innowacyjne metody lub stosujące najwyższe jakościowo materiały. Venifloor został doceniony za innowacyjność produktu Venifloor X.

Więcej informacji na temat Targów BUDMA dostępnych na stronach:

Venifloor X – Złoty medal targów BUDMA 2020 – wideorelacja

Venifloor ze złotym medalem targów BUDMA 2020

 

 

Podkład mineralny w Venifloor X

 

Zintegrowany z podkładem panel Venifloor X wykorzystuje wysokiej klasy podkład mineralny odznaczający się bardzo dobrymi właściwościami akustycznymi oraz umożliwiający montaż na ogrzewanie podłogowe. Dzięki tej budowie, panele drewniane osiągają znakomite wyniki pod kątem wszystkich parametrów dotyczących przewodności cieplnej i akustyki podłogi. O jakich parametrach mowa? O tym poniżej.

 

Parametr RWS

 

Parametr RWS (reflected walking sound) określa dźwięk odbity. Wyrażany jest w wartościach procentowych, do których przyporządkowane są odpowiednie klasy RWS. Zazwyczaj podaje się 4 klasy tego parametru. Klasa 3 jest wyróżniana kiedy wartość RWS wynosi poniżej 20%. Klasa 2 – kiedy RWS jest pomiędzy 20% a 25%. Klasa 1 wtedy, kiedy wartość RWS jest większa niż 25%, ale mniejsza bądź równa 30%. Najwyższą klasą jest 0 przyznawane wtedy, gdy RWS wynosi powyżej 30%.
Podkład mineralny dwustronnie klejony posiada RWS na poziomie aż 51%, co oznacza, że odgłosy kroków domowników będą bardzo dobrze izolowane.

 

Parametr IS

 

Parametr IS (impact sound reduction) mierzy izolacyjność akustyczną – czyli tłumienie hałasu do
pomieszczenia poniżej miejsca zainstalowania drewnianych paneli. Od wartości współczynnika zależy tłumienie odgłosów podłogi pomiędzy piętrami, co istotne jest zarówno dla mieszkańców budownictwa wielorodzinnego, jak i piętrowych domów jednorodzinnych. IS dla obustronnie klejonego podkładu mineralnego wykorzystanego w panelu Venifloor X wynosi 19 dB.

 

Budowa panelu Venifloor X

 

Panel Venifloor X zawiera aż sześć warstw lakieru wzbogaconego o korund, przez co wierzchnia warstwa jest nadzwyczajnie odporna na zarysowania. Kolejną warstwę stanowi fornir z naturalnego drewna, który decyduje o finalnym wyglądzie panelu. Fornir do płyty HDF przytwierdzany jest za pomocą wodoodpornego kleju, który jest zarówno bezpieczny, jak i zapewnia niezwykle stabilne połączenie.
Rdzeniem panelu X jest wytrzymała płyta HDF o gęstości powyżej 900 kg na metr sześcienny. To zapewnia podłodze odporność na wgniecenia, ale także wilgoć. Kolejną warstwą jest fornir naturalny stabilizujący całą podłogę. Połączony jest on za pomocą kleju z podkładem mineralnym, dzięki któremu panel ma odpowiednie parametry akustyczne. Na podkład jest naniesiony klej, który pokryty jest folią zabezpieczającą. Po jej odklejeniu panel z podkładem można bezpośrednio przykleić do podłoża.

 

Panel z podkładem Venifloor X BUDOWA

Zalety panelu Venifloor X

 

Zintegrowanie drewnianego panelu z podkładem – oszczędność czasu i pieniędzy

 

Drewniane panele Venifloor X zostały zintegrowane z podkładem, dzięki czemu nie musisz poświęcać dodatkowych godzin na poszukiwanie optymalnego podkładu kładzionego na ogrzewanie podłogowe. Zrobiliśmy to za Ciebie! W procesie projektowania Venifloor X porównywane były podkłady, tak aby wybrać ten, który pozwoli podłodze zachować dobre parametry cieplne, a także będzie odznaczał się nieprzeciętnymi właściwościami akustycznymi. Panele drewniane scalone z podkładem to również oszczędność dodatkowych środków wydanych na zakup i ułożenie podkładu.

 

Prosty montaż dzięki zamkowi szybkiego montażu

 

Panele drewniane Venifloor X zostały wyposażone w zamek szybkiego montażu będący własnością intelektualną producenta. Dzięki temu sam proces montażu jest nie tylko prosty, ale również szybki.

 

Stosowanie na posadzce z ogrzewaniem podłogowym

 

Zintegrowany panel Venifloor X został stworzony z myślą o wykorzystaniu go wraz z ogrzewaniem podłogowym. Dzięki innowacyjnemu produktowi Venifloor nie musisz wybierać pomiędzy podłogą stworzoną z naturalnego drewna, a funkcjonalnością płynącą z zastosowania ogrzewania podłogowego.

 

Doskonała akustyka podkładu mineralnego

 

Panel Venifloor X posiada doskonałe parametry akustyczne, dzięki wykorzystaniu podkładu mineralnego. Sam dwustronnie klejony podkład mineralny wykorzystany do produkcji panelu X cechuje się niezwykle dobrymi wynikami. Parametr RWS określający dźwięk odbity wynosi dla niego 51%. Oznacza to, że podłoga w nieznacznym stopniu odbija odgłos kroków. To z kolei wpływa na komfort domowników.

 

Rozwiązanie ekologiczne

 

Venifloor dba o ochronę szlachetnych drzewostanów, dlatego swoją metodę tworzenia podłóg opiera na racjonalnym wykorzystaniu drewna. Podłogi drewniane Venifloor tworzone są w ekologiczny sposób, oszczędzając aż 30 razy więcej szlachetnych drzewostanów niż producenci desek litych.

 

Szeroki wybór rodzajów paneli drewnianych

 

Klienci Venifloor mają szeroki wybór podłóg drewnianych, zarówno w kwestii doboru odpowiedniego gatunku, jak i kolorystyki podłogi. W ofercie dostępne będą podłogi dębowe, jak i bukowe i wiele innych.

 

Premiera panelu Venifloor X w naszym sklepie już wkrótce. Bądźcie czujni!

Gdzie kupić?

wyszukaj naszego przedstawiciela w swoim regionie