Start > Renowacja drewnianej podłogi. Bez cyklinowania, bez kurzu, bez trudu

Renowacja drewnianej podłogi. Bez cyklinowania, bez kurzu, bez trudu

Posiadanie drewnianej podłogi nie musi wiązać się z perspektywą cyklinowania. Podłogi Venifloor wykorzystują innowacyjne technologie, dzięki którym cyklinowanie odchodzi w niepamięć. Są nimi rdzeń HDF i wzbogacenie aż sześciu podłóg lakierniczych o niezwykle trwały korund. A dzięki prostym metodom renowacji, nawet w przypadku uszkodzeń mechanicznych, podłoga Venifloor w kilka chwil przywrócona zostanie do idealnego stanu.

 

Spis streści:
1. Z Venifloor cyklinowanie staje się historią
2. Renowacja podłóg lakierowanych
2.1. Renowacja systemem Bona
2.2. Renowacja woskami twardymi
3. Renowacja podłóg olejowanych
4. Szczegółowe etapy renowacji podłóg olejowanych

 

Z Venifloor cyklinowanie staje się historią

 

Cyklinowanie przestaje mieć sens, bowiem istnieją systemy i technologie tworzenia podłóg, które są tak twarde, że nie wymagają tak złożonego procesu renowacji. Cyklinowanie wiąże się z dużym nakładem finansowym. Powinno być przeprowadzane przez specjalistów. Nie mówiąc o kurzu. Podłogi Venifloor nie wymagają cyklinowania, ponieważ deska Venifloor jest o 41% twardsza od deski warstwowej z dębu, co sprawia, że jest bardziej odporna na uszkodzenia. Przed rysowaniem chroni podłogę sześć warstw lakieru utwardzonego UV i wzbogaconego o korund.

 

Renowacja podłóg lakierowanych

 

 

Renowacja podłóg lakierowanych Venifloor jest niezwykle prosta, w porównaniu z procesem cyklinowania. W Venifloor do odnawiania podłóg lakierowanych zalecamy system Bona, a w przypadku uszkodzeń mechanicznych, renowację woskami twardymi.

 

Renowacja systemem Bona

 

Jedną z metod renowacji podłóg lakierowanych jest jednodniowy system Bona. Na początku powierzchnia zostaje dogłębnie wyczyszczana przy użyciu maszyny Bona Power Scrubber. Następnie przystępuje się do przygotowania powierzchni. W tym celu usuwa się zarysowania i ślady zużycia za pomocą materiałów ściernych nałożonych na szlifierkę. Na gładką i wyszlifowaną powierzchnię nakładany jest lakier. Powierzchnia powinna pozostać nieużytkowana do momentu wyschnięcia.

 

Renowacja woskami twardymi

 

Inną metodą naprawy jest ta wykorzystująca woski twarde na gorąco. Korzysta się z niej w przypadku głębokich uszkodzeń mechanicznych. Na początku należy oczyścić, osuszyć, odtłuścić powierzchnię oraz usunąć luźne odłamki przed retuszem podłogi. Następnie należy skierować w dół uszkodzone krawędzie oraz dobrać kolory wosków. Po dobraniu kolorów należy przy pomocy urządzenia do podgrzewania wosków nałożyć je delikatnymi ruchami pozwalającymi uzyskać jak najbardziej naturalny efekt. Kolory nakładamy od najjaśniejszego do najciemniejszego i mieszamy z przeźroczystym wypełniaczem, który pozwala na osiągnięcie głębi koloru. Po wstępnym dopasowaniu kolorów, nadmiar wypełniacza zbierany jest szpachelką. Po ostatecznych poprawkach specjalną szpachelką należy oczyścić miejsce z nadmiaru wypełniacza wzdłuż słojów drewna. Retuszowaną powierzchnię odtłuszcza się za pomocą włókna szklanego i na koniec zabezpiecza bezbarwnym lakierem.

Więcej na temat renowacji podłóg lakierowanych pod adresem: https://venifloor.com/pielegnacja-i-renowacja/renowacja-podlog-lakierowanych/

 

Renowacja podłóg olejowanych

 

Renowacja podłóg olejowanych jest równie prosta jak ta przeprowadzana w przypadku desek lakierowanych. Również nie wymaga dużych nakładów finansowych i czasowych.

 

Szczegółowe etapy renowacji podłóg olejowanych

 

Gdy pewnych stref na podłodze nie jesteśmy w stanie przywrócić do nienagannego stanu zabiegami pielęgnacyjnymi, należy poddać je renowacji. Pierwszym etapem jest przeszlifowanie powierzchni jednolicie papierem ściernym o ziarnistości 120. Następnie należy wygładzić powierzchnię siatką ścierną o ziarnistości 120 i zebrać odkurzaczem kurz powstały przy szlifowaniu.
Kolejnym etapem jest dwukrotne nałożenie wosku olejowego Osmo Hartwachs-Öl Rapid 3262. Każdorazowo należy użyć ok. 35ml/m2. Preparat nakłada się wałkiem cienką warstwą wzdłuż słojów drewna. Pomiędzy nakładaniem jednej a drugiej warstwy preparatu należy odczekać ok. 4-6 godzin. Po 10-12 godzinach od drugiego nałożenia można ponownie wejść na podłogę.

Więcej na temat renowacji podłóg olejowanych znajduje się na stronie https://venifloor.com/pielegnacja-i-renowacja/renowacja-podlog-olejowanych/

 

 

Gdzie kupić?

wyszukaj naszego przedstawiciela w swoim regionie