Baza wiedzy

Start > O venifloor > Baza wiedzy

Podłoga fornirowana Venifloor – To oryginał w cenie dobrego laminatu!

Fornirowana podłoga to nie eksperyment, lecz świadome połączenie sprawdzonych technologii. Cieszy się dużym uznaniem w krajach skandynawskich, na zachodzie Europy oraz w Ameryce. Produkowana jest przez fabryki wielkich koncernów. Dotychczas ten rewolucyjny produkt nie był zbyt szeroko reprezentowany na polskim rynku. Przyczyn takiego stanu rzeczy upatrujemy w jego wysokiej cenie, która generowana jest głównie przez markę, nie faktyczne koszty wytworzenia.

Spis treści:

 1. Czym jest podłoga fornirowana?
 2. Czy podłogę Venifloor można odnowić?
 3. Powód dla którego podłoga Venifloor posłuży wiele lat
 4. A co jeśli jednak zdarzy się jakiś osobliwy przypadek? Upadnie żelazko, nóż czy inny przedmiot?
 5. Fornir, Płyta stolarska, Płyta HDF ?
 6. Podłoga fornirowana Venifloor – budowa
 7. Jakie są rodzaje wykończenia?
 8. Czy podłoga Venifloor jest odpowiednia dla alergików?
 9. Czy można stosować podłogę Venifloor na ogrzewaniu podłogowym?
 10. Jaki czas użytkowania podłogi obejmuje gwarancja?
 11. W jakich pomieszczeniach mogą zostać zamontowane deski Venifloor?
 12. Jakie są inne zalety podłogi Venifloor?
 13. Zobacz, czym wyróżniają się powłoki olejowo woskowe
 14. Najważniejsze zalety powłok olejowo woskowych
 15. Venifloor radzi
 16. Zrób to sam

 

Czym jest podłoga fornirowana?

Fornirowana podłoga to nie eksperyment, lecz świadome połączenie sprawdzonych technologii. Cieszy się dużym uznaniem w krajach skandynawskich, na zachodzie Europy oraz w Ameryce. Produkowana jest przez fabryki wielkich koncernów. Dotychczas ten rewolucyjny produkt nie był zbyt szeroko reprezentowany na polskim rynku. Przyczyn takiego stanu rzeczy upatrujemy w jego wysokiej cenie, która generowana jest głównie przez markę, nie faktyczne koszty wytworzenia.

 

Czy podłogę Venifloor można odnowić?

– Tak ! jak każda podłoga drewniana, podłoga Venifloor podlega renowacji. Różni się jedynie sposób tejże renowacji – dzięki znakomitym parametrom – Venifloor można odnowić szybciej i mniej uciążliwie niż inne drewniane deski.

 

z Venifloor Cyklinowanie staje się Historią:

twardość + nieuciążliwa odnowa + ścieralność + cena

Warto wiedzieć, że:

Funkcjonuje błędne przekonanie, iż warstwą użytkową podłogi jest drewno i im grubsza jego warstwa, tym podłoga jest lepsza. Tymczasem grubsza warstwa drewna potrzebna jest praktycznie tylko do regeneracji (cyklinowania) podłogi, aby usunąć głębokie wgniecenia powstałe w trakcie jej użytkowania. Wówczas szlifowanie warstwy drewna odbywa się do głębokości wgnieceń.
Tymczasem warstwą użytkową w każdej podłodze nie jest drewno, a lakier, olej lub wosk. To po tej warstwie chodzimy i to ona jest narażona na bezpośrednie oddziaływanie czynników dnia codziennego. Venifloor stosuje aż 6 warstw ultraodpornego lakieru UV z domieszką KORUNDU (tlenku aluminium), co znacznie przedłuża trwałość i żywotność podłogi.
To od wykończenia lakierniczego w głównej mierze zależy jak długo podłoga będzie służyć.

Kolejny powód, dla którego podłoga Venifloor posłuży wiele wiele lat to TWARDOŚĆ.

Podłoga fornirowana Venifloor dzięki zastosowaniu wytrzymałej płyty HDF jako rdzenia (TEST METODĄ BRINELLA) – niczym dobra autostrada – jest bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne i uderzenia co powoduje, że nie mamy do czynienia z głębokimi wgnieceniami – Efekt?Cyklinowanie nie jest konieczne.

Warto dodać, że Proces cyklinowania wiąże się nie tylko z wysokimi kosztami porównywalnymi do kosztów nowej podłogi, ale także innymi niedogodnościami, jak konieczność opuszczenia lokalu na czas renowacji, nieprzyjemny zapach świeżego lakieru oraz unoszący się pył. Ponadto koszt cyklinowania jest zbliżony do ceny nowej podłogi i tym samym pozwala na wymianę po wielu latach np. Dęba Klasycznego na Orzech Amerykański lub inny kolor Dębu marki Venifloor. Interesującym uzupełnieniem naszych atutów jest informacja, iż podłogi posiadające w warstwie wierzchniej ponad 2 mm drewna są nieuchronnie narażone na konieczność cyklinowania już w kilka lat po założeniu.

 

A co jeśli jednak zdarzy się jakiś osobliwy przypadek? Upadnie żelazko, nóż czy inny przedmiot?

Podłogę bez problemu można naprawić za pomocą wosków twardych, które idealnie uzupełnią każdy ubytek (zobacz). Co ważne, przy podłogach fornirowanych istnieje również możliwość wymiany w przypadku uszkodzenia pojedynczej deski znajdującej się w dowolnym miejscu podłogi. Wszystko to przy minimalnym wysiłku, dzięki bezklejowemu, czystemu i szybkiemu montażowi.
Z kolei chcąc odświeżyć podłogę wystarczy zastosowanie 1-dniowego systemu renowacji podłogi (zobacz).

Reasumując – jeżeli podłoga posiada wykończenie lakiernicze UV wzbogacone o KORUND (inaczej tlenki aluminium), to jakakolwiek renowacja będzie odsunięta w czasie o wiele lat, natomiast jeśli dodamy do tego twardość, to i wgniecenia przestaną być straszne. Właśnie te dwa parametry – odporność na ścieranie i twardość – decydują o trwałości podłogi, a co za tym idzie – o konieczności jej odnowy.
Wybierając Venifloor, masz pewność, że Twoja podłoga zostanie z Tobą na dłużej, a Ty nie będziesz musiał martwić się jej cyklinowaniem czy dodatkowym utwardzaniem.

Więcej na temat praktycznych atutów desek Venifloor znajdziesz tutaj: Bez cyklinowania, na lata.

 

Venifloor radzi

Po zamontowaniu podłogi należy oczyścić jej powierzchnię z kurzu i pyłu wilgotnym mopem.

 1. Należy zabezpieczyć meble systemem podkładek filcowych.
 2. Pod meble z kółkami należy zastosować specjalistyczne maty ochronne.
 3. Zalecamy zastosowanie wycieraczek np. przed wejściem i po wejściu do obiektu, domu.
 4. Należy usuwać na bieżąco piasek i kurz z powierzchni podłogi
 5. Podłogę zawsze należy myć wilgotnym, a nie ociekającym mopem. Zachęcamy do zapoznania się ze stroną Pielęgnacja i renowacja.
 6. W czasie prac remontowych należy zabezpieczyć podłogę przed zniszczeniem (np. tekturą falistą). Zalecamy zapoznanie się z warunkami użytkowania.

Unikalne podłogi zachwycą więc nie tylko entuzjastów ekologii, ale również użytkowników, którzy nade wszystko cenią sobie funkcjonalność zakupu oraz jego ekskluzywne wzornictwo.

 

Zrób to sam

Na własnoręcznie wykończonej podłodze każdy krok będzie wyjątkowy.

 

To od Ciebie zależy, jakiego stylu nabierze Twoja podłoga!

Podłoga z serii Zrób to sam to kolekcja dedykowana osobom, które chcą samodzielnie wykończyć oferowane przez nas deski. Dajemy możliwość indywidualnej obróbki podłogi – kupując produkty z tej kolekcji, otrzymujesz od nas deskę bez dodatków „powierzchniowych” (np. lakieru), jedynie specjalistycznie wyfrezowaną.

Spełniaj marzenia o idealnym wnętrzu – z Venifloor!

Stwórz swój indywidualny projekt aranżacji wybranego wnętrza lub pozwól naszym specjalistom, by pomogli Ci wybrać kolekcję desek najlepiej sprostającą Twoim oczekiwaniom. Do dyspozycji masz unikalne na polskim rynku kompozycje podłóg fornirowanych, które doskonale korespondują nie tylko z klasycznymi wzorcami, ale i z egzotyczną oryginalnością.

 

Gdzie kupić?

wyszukaj naszego przedstawiciela w swoim regionie