Renowacja podłóg olejowanych

Start > Artykuły pielęgnacyjne > Renowacja podłóg olejowanych

Czy cyklinowanie ma sens?

Funkcjonuje błędne przekonanie, iż warstwą użytkową podłogi jest drewno i im grubsza jego warstwa, tym podłoga jest lepsza. Tymczasem grubsza warstwa drewna potrzebna jest tylko do regeneracji (cyklinowania) podłogi, aby usunąć głębokie wgniecenia powstałe w trakcie jej użytkowania.Wówczas szlifowanie warstwy drewna odbywa się do głębokości wgnieceń. Warstwą użytkową każdej podłogi jest powłoka lakiernicza czy olejowa. To po tej warstwie chodzimy i to ona jest narażona na bezpośrednie oddziaływanie czynników dnia codziennego.

Jeśli podłoga posiada wykończenie lakiernicze UV wzbogacone o KORUND(inaczej tlenki aluminium), to jakakolwiek renowacja będzie odsunięta w czasie o wiele lat, natomiast jeśli dodamy do tego twardość, to i wgniecenia przestaną być straszne.Podłoga Venifloor charakteryzuje się twardością o 41% większą od deski warstwowej dębowej. Różnicę pomiędzy Venifloor a dębem można porównać do różnicy pomiędzy dębem a sosną (zobacz: Badania podłogi Venifloor).Właśnie te dwa parametry – odporność na ścieranie i twardość – decydują o trwałości podłogi, a co za tym idzie – o konieczności jej odnowy. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem: Bez cyklinowania, na lata.

 

Wosk regeneracyjny to specjalistyczny preparat, który pozwala szybko i prosto odświeżyć zaniedbaną lub zużytą powłokę na intensywnie użytkowanych podłogach drewnianych.Odpowiednie i regularne stosowanie Wosku regeneracyjnego pozwala uniknąć szlifowania i prac renowacyjnych. Zawiera on dostatecznie dużo twardych wosków olejnych, by błyskawicznie odbudować podniszczoną powłokę ochronną. Dzięki temu można zapewniać dalszą ochronę drewna przed ścieraniem, wilgocią i wnikaniem brudu oraz bez problemu przywrócić podłodze blask i świeży wygląd.Jako, że bez problemu można go użyć jedynie na najbardziej zużytych fragmentach podłogi, wosk regeneracyjny jest idealnym rozwiązaniem dla skutecznej ochrony powierzchni drewnianych w intensywnie użytkowanych pomieszczeniach, szczególnie przydatny w obiektach komercyjnych i użyteczności publicznej (restauracje, salony, bary, centra handlowe).

3079 – Bezbarwny, Matowy

3440 – Biały, Transparentny

Zamów produkty

ZASTOSOWANIE:

 1. regeneracja powłoki ochronnej na powierzchniach wykończonych Woskami Twardymi Olejnymi, na których pojawiły się drobne rysy lub/i ślady zużycia
 2. do podłóg drewnianych z desek litych, warstwowych, pokładowych, płyt OSB, podłóg korkowych
 3. do schodów i mebli drewnianych
 4. szczególnie zalecany jest do obiektów publicznych o dużym natężeniu ruchu

ZALETY:

 1. opracowany specjalnie do regeneracji powłok do drewna Osmo
 2. idealny do obiektów publicznych
 3. renowacja i konserwacja bez konieczności szlifowania
 4. szybkoschnący
 5. łatwa i wygodna aplikacja

SPOSÓB APLIKACJI:

 1. Jeżeli powłoka jest całkiem zdarta (przebija nagie drewno) lub bardzo mocno zniszczona powierzchnię należy oszlifować i zabezpieczyć jednym z Wosków Twardych Olejnych Osmo.
 2. Na mniejsze powierzchnie, Wosk regeneracyjny może być nakładany również za pomocą niekłaczącej ściereczki lub chusteczki EasyPads.

UWAGA!: Efekt końcowy zależy od gatunku drewna i jego parametrów (np. typu powierzchni), dlatego przed aplikacją zawsze należy wykonać próbę.

 

Gdzie kupić?

wyszukaj naszego przedstawiciela w swoim regionie