Renowacja podłogi Venifloor

Start > Pielęgnacja i renowacja > Renowacja podłogi Venifloor

Czy cyklinowanie ma sens?

Funkcjonuje błędne przekonanie, iż warstwą użytkową podłogi jest drewno i im grubsza jego warstwa, tym podłoga jest lepsza. Tymczasem grubsza warstwa drewna potrzebna jest tylko do regeneracji (cyklinowania) podłogi, aby usunąć głębokie wgniecenia powstałe w trakcie jej użytkowania.Wówczas szlifowanie warstwy drewna odbywa się do głębokości wgnieceń. Warstwą użytkową każdej podłogi jest powłoka lakiernicza czy olejowa. To po tej warstwie chodzimy i to ona jest narażona na bezpośrednie oddziaływanie czynników dnia codziennego.

Jeśli podłoga posiada wykończenie lakiernicze UV wzbogacone o KORUND(inaczej tlenki aluminium), to jakakolwiek renowacja będzie odsunięta w czasie o wiele lat, natomiast jeśli dodamy do tego twardość, to i wgniecenia przestaną być straszne.Podłoga Venifloor charakteryzuje się twardością o 41% większą od deski warstwowej dębowej. Różnicę pomiędzy Venifloor a dębem można porównać do różnicy pomiędzy dębem a sosną (zobacz: Badania podłogi Venifloor).Właśnie te dwa parametry – odporność na ścieranie i twardość – decydują o trwałości podłogi, a co za tym idzie – o konieczności jej odnowy. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem: Bez cyklinowania, na lata.

Renowacja poprzez polerowanie – odświeżenie po latach:

Ze względu na bardzo dobre parametry użytkowe naszej podłogi, rekomendujemy do jej odnowy system jednodniowej renowacji desek, który ma w swojej ofercie np. firma Bona (Zobacz więcej). Taki typ renowacji można wykonać kilkukrotnie, polega on bowiem na zeszlifowaniu i zmatowieniu wierzchnich warstw lakieru, a następnie na nałożeniu nowej powłoki lakierniczej.

PRZYGOTOWANIE
1. Upewnij się, że używane są odpowiednie szczotki.2. Napełnij Bona PowerScrubber płynem Bona Deep Clean Solution.3. Wyczyść podłogę, pokrywając powierzchnię w liniach prostach.4. Powierzchniowe szlifowanie diamentowymi materiałymi ściernymi o granulacji 240.
OCHRONA
  
5. Nałóż lakier Bona Traffic HD szpachlą i wałkiem.6. Wspaniale chroniona, pieknie przygotwana na nwoe wyzwania.

Również odświeżenie podłogi olejowanej jest dziecinnie proste – polega po prostu na nałożeniu mopem nowej warstwy oleju na tę już obecną na podłodze. Nasze podłogi Nowej Generacji cechują się łatwą pielęgnacją.

Renowacja małych ubytków:

Renowacja małych ubytków podłogi olejowanej polega na częściowym oszlifowaniu miejsca z ubytkiem oraz późniejszego zabezpieczenia tej powierzchni woskiem twardym olejnym lub innym odpowiednim produktem marki Osmo.

 

Renowacja poważniejszych uszkodzeń:

Dodatkową opcją odnowy podłogi po powstaniu głębokich, mechanicznych uszkodzeń jest ich regeneracja poprzez zastosowanie tzw. wosków twardych na gorąco, które idealnie – w sposób trwały i praktycznie nie do rozróżnienia pod względem kolorystycznym – wypełniają większe ubytki. Czas renowacji to kilka minut.

Gdzie kupić?

wyszukaj naszego przedstawiciela w swoim regionie