Biała podłoga drewniana. Bielone Deski Venifloor

Start > Blog > Biała podłoga drewniana. Bielone Deski Venifloor
bielona biała) podłoga drewniana we wnętrzach

Biała podłoga drewniana. Bielone Deski Venifloor

Biała podłoga drewniana od pewnego czasu stała się popularna. W dużej mierze za sprawą popularyzacji stylu skandynawskiego oraz motywów marynistycznych. Venifloor stara się odpowiadać na potrzeby klientów i na bieżąco śledzić trendy we wnętrzarstwie, dlatego w swoich kolekcjach prezentuje delikatnie bielone podłogi, odpowiadające nowoczesnemu designowi i zachowujące jednocześnie delikatnie wyeksponowaną strukturę drewna.

 

Spis treści:
1. Biała i bielona podłoga – do jakiego stylu?
1.1. Bielona podłoga do wnętrza w stylu skandynawskim
1.2. Styl Hampton a bielone podłogi
1.3. Shabby chic i białe podłogi
2. Bielona podłoga Venifloor
2.1. Dąb skandynawski i dąb kość słoniowa
2.2. Dąb krystaliczny i dąb norweski

 

Biała i bielona podłoga – do jakiego stylu?

Bielona podłoga drewniana w zależności od rodzaju drewna oraz odcienia może być wykorzystywana we wnętrzach urządzanych w rozmaitych stylach.

 

styl skandynawski a białe (bielone) podłogi

 

Bielona podłoga do wnętrza w stylu skandynawskim

 

Taki rodzaj podłogi pasuje idealnie do stylu skandynawskiego bazującego na naturalnych kolorach: bieli, szarościach, beżach. Wnętrze w tym stylu odwołuje się do natury, dlatego lepiej wykorzystać podłogę bieloną, niżeli pokrytą kryjąca farbą. Struktura drewna powinna pozostać widoczna.

 

biała podłoga i dekoracje styl hampton

 

Styl Hampton a bielone podłogi

 

Styl Hampton inspirowany jest morskimi klimatami. Wywodzi się on z wypoczynkowych miasteczek Hamptons na Long Island. W tym stylu dominują biele, pastele, szarości. Występuje również wiele odcieni niebieskiego. W tym stylu królują akcenty marynistyczne, lecz jest on elegancki wysublimowany, ale i komfortowy. We wnętrzu inspirowanym tym stylem bielone podłogi Venifloor z pewnością się sprawdzają.

 

shabby chic dekoracje

 

Shabby chic i białe podłogi

 

Shabby chic jest bardzo kobiecym stylem. Dominują w nim jasne i pastelowe kolory oraz stare meble. Wnętrza w tym stylu są zazwyczaj romantyczne i przytulne. Pastelowe kolory będące jednym z wyznaczników tego stylu sprawiają, że bielone podłogi idealnie wpisują się w stylistykę shabby chic.

 

Bielona podłoga Venifloor

 

Dąb norweski – realizacja

 

 

 

Dąb skandynawski i dąb kość słoniowa

 

Dąb skandynawski jest najjaśniejszym wariantem podłogi drewnianej w kolekcjach Venifloor. Taka podłoga idealnie sprawdzi się, gdy zależy nam na jasnym wnętrzu. Podłoga ta będzie wyglądać dobrze nie tylko w stylu skandynawskim, ale również w stylu Hampton, a nawet bardziej nowoczesnych stylach.
Podobną kolorystykę ma dąb kość słoniowa, ale w przeciwieństwie do dębu skandynawskiego wykończonego olejowoskiem,  dąb kość słoniowa pokryty został sześcioma warstwami lakieru wzbogaconego o korund.

 

 

Dąb krystaliczny i dąb norweski

Dąb krystaliczny barwiony jest na delikatnie kremowy odcień, co sprawia, że idealnie uzupełnia stylistykę chociażby shabby chic, w której dominują jasne jasne kolory, pastele, biel. Dąb krystaliczny wykończony jest lakierem.

Dąb norweski posiada podobną kolorystykę do dębu krystalicznego, ale zabezpieczony został olejowoskiem.

 

 

Gdzie kupić?

wyszukaj naszego przedstawiciela w swoim regionie