Podłogi lakierowane

Wykończenie: Lakier bezbarwny / barwiony UV + Korund + Szczotka, 4-stronna V-fuga 25°

Start > Podłogi lakierowane
Kolekcja Premium

Kolekcja Premium

Wykończenie: Lakier bezbarwny UV + Korund + Mikro-szczotka, 4-stronna V-fuga 25°

dł. 1205 mm | sz. 210 mm | gr. 8,5 mm
dł. 2445 mm | sz. 210 mm | gr. 8,5 mm

Zobacz więcej
Kolekcja Luksus

Kolekcja Luksus

Wykończenie: Lakier bezbarwny / barwiony UV + Korund + Mikro-szczotka, 4-stronna V-fuga 25°

dł. 1205 mm | sz. 210 mm | gr. 8,5 mm
dł. 2445 mm | sz. 210 mm | gr. 8,5 mm

Zobacz więcej
Kolekcja Style

Kolekcja Style

Wykończenie: Lakier bezbarwny / barwiony UV + Korund + Głęboka szczotka, 4-stronna V-fuga 25°

dł. 1205 mm | sz. 210 mm | gr. 8,5 mm
dł. 2445 mm | sz. 210 mm | gr. 8,5 mm

Zobacz więcej
Kolekcja Awangarda

Kolekcja Awangarda

Wykończenie: Lakier bezbarwny UV + Korund + Mikro-szczotka, 4-stronna V-fuga 25°

dł. 1205 mm | sz. 210 mm | gr. 8,5 mm
dł. 2445 mm | sz. 210 mm | gr. 8,5 mm

Zobacz więcej

Ze względu na swoje walory estetyczne i łatwość montażu drewno jest jednym z częściej wybieranych materiałów wykończeniowych. Deski fornirowane mają szereg zalet, dzięki którym zdobyły zaufanie inwestorów oraz fachowców. Są ciekawą i cenowo atrakcyjną alternatywą dla tradycyjnych desek drewnianych bądź parkietu.  Ich montaż jest prosty i nie zajmuje dużo czasu. Dzięki łączeniu przy pomocy specjalnych wpustów układanie podłogi, nawet w dużych pomieszczeniach, odbywa się bardzo sprawnie.

Deski fornirowane jakie znajdziecie w sklepie Venifloor dostępne są w wielu różnych wersjach kolorystycznych. Dzięki zastosowaniu naturalnych pigmentów udało się wydobyć z drewna to, co najlepsze. Dzięki szerokiej ofercie nasze deski fornirowane idealnie ożywią każde wnętrze, tworząc z podłogi główny element aranżacji.

Oferowane przez nas deski fornirowane są już polakierowane. Zewnętrzna powłoka wzmacniana jest przy pomocy promieniowania UV z domieszką korundu, co znacznie przedłuża trwałość i żywotność podłogi. By cieszyć się jej pięknym wyglądem jeszcze dłużej warto pamiętać o kilku istotnych kwestiach.

Jak dbać o deski fornirowane

Ochronna warstwa lakieru stanowi skuteczną ochronę przed różnego rodzaju uszkodzeniami. By podłoga służyła nam przez lata wystarczy kilka prostych zabiegów. Podstawą jest regularne odkurzanie, które zabezpiecza powłokę paneli przed ścieraniem przez piasek czy inne zanieczyszczenia. By zminimalizować ilość piasku czy błota warto zastosować dobrej jakości wycieraczki zewnętrzne, które zapobiegną nadmiernemu nanoszeniu zanieczyszczeń do wnętrza domu czy mieszkania.

Idealnie sprawdzi się szczotka z miękkim włosiem, która podczas odkurzania nie zniszczy drewnianych paneli. By uniknąć zarysować i uszkodzeń w trakcie remontu czy gruntownych porządków warto zabezpieczyć meble filcowymi podkładkami. Dzięki nim przesuwanie zabudowy będzie łatwiejsze i bezpieczniejsze dla podłogi. Pod meble z kółkami warto natomiast zastosować odpowiednie maty ochronne.

Mycie drewnianych paneli nie różni się niczym od innych rodzajów podłogi. Warto wybrać delikatne środki czyszczące, przeznaczone do tego rodzaju podłóg. Kluczowe jest również to by nie używać nadmiaru wody. Lekko zwilżony mop lub szmatka wystarczą by usunąć resztę zanieczyszczeń, nie niszcząc jednocześnie podłogi.

Dlaczego warto wybrać deski fornirowane Venifloor

Rdzeń paneli drewnianych Venifloor stanowi bardzo wytrzymała płyta HDF. Odporna na ciężkie uszkodzenia mechaniczne i wgniecenia, zapewnia dobry wygląd podłogi przez lata. Sześć warstw wzmacnianego promieniami UV  lakieru tworzy solidne zabezpieczenie przed uszkodzeniem. To właśnie od wykończenia lakierniczego w dużej mierze zależy trwałość podłogi. W przypadku nagłych uszkodzeń mechanicznych spowodowanych np. upadkiem ciężkiego przedmiotu, ubytki można łatwo naprawić przy pomocy specjalnych wosków trwałych. W przypadku desek fornirowanych możliwa jest również wymiana pojedynczej deski lub kilku desek na nowe. Pozwala to uniknąć cyklinowania podłogi, które jest nie tylko drogie, ale i niekomfortowe dla mieszkańców.

Gdzie kupić?

wyszukaj naszego przedstawiciela w swoim regionie