Podłogi lakierowane

Start > Podłogi lakierowane

Ze względu na swoje walory estetyczne i łatwość montażu drewno jest jednym z częściej wybieranych materiałów wykończeniowych. Panele drewniane mają szereg zalet, dzięki którym zdobyły zaufanie inwestorów oraz fachowców. Są ciekawą i cenowo atrakcyjną alternatywą dla tradycyjnych desek drewnianych bądź parkietu.  Ich montaż jest prosty i nie zajmuje dużo czasu. Dzięki łączeniu przy pomocy specjalnych wpustów układanie podłogi, nawet w dużych pomieszczeniach, odbywa się bardzo sprawnie.

Panele drewniane jakie znajdziecie w sklepie Venifloor dostępne są w wielu różnych wersjach kolorystycznych. Dzięki zastosowaniu naturalnych pigmentów udało się wydobyć z drewna to, co najlepsze. Dzięki szerokiej ofercie nasze panele drewniane idealnie ożywią każde wnętrze, tworząc z podłogi główny element aranżacji.

Oferowane przez nas panele drewniane są już polakierowane. Zewnętrzna powłoka wzmacniana jest przy pomocy promieniowania UV z domieszką korundu, co znacznie przedłuża trwałość i żywotność podłogi. By cieszyć się jej pięknym wyglądem jeszcze dłużej warto pamiętać o kilku istotnych kwestiach.

Jak dbać o panele drewniane

Ochronna warstwa lakieru stanowi skuteczną ochronę przed różnego rodzaju uszkodzeniami. By podłoga służyła nam przez lata wystarczy kilka prostych zabiegów. Podstawą jest regularne odkurzanie, które zabezpiecza powłokę paneli przed ścieraniem przez piasek czy inne zanieczyszczenia. By zminimalizować ilość piasku czy błota warto zastosować dobrej jakości wycieraczki zewnętrzne, które zapobiegną nadmiernemu nanoszeniu zanieczyszczeń do wnętrza domu czy mieszkania.

Idealnie sprawdzi się szczotka z miękkim włosiem, która podczas odkurzania nie zniszczy drewnianych paneli. By uniknąć zarysować i uszkodzeń w trakcie remontu czy gruntownych porządków warto zabezpieczyć meble filcowymi podkładkami. Dzięki nim przesuwanie zabudowy będzie łatwiejsze i bezpieczniejsze dla podłogi. Pod meble z kółkami warto natomiast zastosować odpowiednie maty ochronne.

Mycie drewnianych paneli nie różni się niczym od innych rodzajów podłogi. Warto wybrać delikatne środki czyszczące, przeznaczone do tego rodzaju podłóg. Kluczowe jest również to by nie używać nadmiaru wody. Lekko zwilżony mop lub szmatka wystarczą by usunąć resztę zanieczyszczeń, nie niszcząc jednocześnie podłogi.

Dlaczego warto wybrać panele drewniane fornirowane Venifloor

Rdzeń paneli drewnianych Venifloor stanowi bardzo wytrzymała płyta HDF. Odporna na ciężkie uszkodzenia mechaniczne i wgniecenia, zapewnia dobry wygląd podłogi przez lata. Sześć warstw wzmacnianego promieniami UV  lakieru tworzy solidne zabezpieczenie przed uszkodzeniem. To właśnie od wykończenia lakierniczego w dużej mierze zależy trwałość podłogi. W przypadku nagłych uszkodzeń mechanicznych spowodowanych np. upadkiem ciężkiego przedmiotu, ubytki można łatwo naprawić przy pomocy specjalnych wosków trwałych. W przypadku paneli drewnianych fornirowanych możliwa jest również wymiana pojedynczej deski lub kilku desek na nowe. Pozwala to uniknąć cyklinowania podłogi, które jest nie tylko drogie, ale i niekomfortowe dla mieszkańców.

Kolekcja paneli drewnianych Premium

Kolekcja paneli drewnianych Premium

Wykończenie: lakier UV + KORUND, 4-stronna V-fuga

Zobacz więcej
Kolekcja paneli drewnianych Luksus

Kolekcja paneli drewnianych Luksus

Wykończenie: lakier UV + KORUND, 4-stronna V-fuga

Zobacz więcej
Kolekcja paneli drewnianych Style

Kolekcja paneli drewnianych Style

Wykończenie: lakier UV + KORUND + SZCZOTKA, 4- stronna V-fuga

Zobacz więcej
Kolekcja paneli drewnianych Awangarda

Kolekcja paneli drewnianych Awangarda

Wykończenie: lakier UV + KORUND, 4- stronna V-fuga
Wykończenie: olejowosk + SZCZOTKA, 4 – stronna V-fuga

Zobacz więcej

Gdzie kupić?

wyszukaj naszego przedstawiciela w swoim regionie