O nas

Start > O venifloor > O nas

Szukamy harmonii? Naturalnie!

Uciekając od zgiełku i trosk dnia codziennego, szukamy odpoczynku i ukojenia w otoczeniu przyrody – tej dobrze znanej lub tej z pogranicza egzotyczności. To właśnie bliskość natury sprawia, że możemy w pełni zregenerować siły oraz spojrzeć na otaczający świat z innej perspektywy. Drewniana podłoga Venifloor pozwala się do niej zbliżyć. Niezauważalna, choć istotna w tym procesie duchowo-cielesnej refleksji, jest obecność drewna. Drewno to bodaj najbliższy nam surowiec, który towarzyszy człowiekowi od zarania dziejów. Jego wyjątkowe właściwości i z łatwością tworzona przez drewno magiczna aura domowego ogniska spowodowały, że chętnie wykorzystywane jest ono do budowy domów i wykańczania wnętrz.

Dbamy o środowisko? Naturalnie!

Zalety drewna i wynikające z nich olbrzymie zainteresowanie były i są głównymi przyczynami wzmożonej eksploatacji tego surowca, co w konsekwencji wywarło bezpośredni wpływ na wielkość zasobów naturalnych oraz ceny drewna. Sposobem na racjonalne korzystanie z jego wyjątkowości, tak, aby cieszyć się pięknem natury w domu, a zarazem ograniczyć wyrąb lasów, jest użycie w procesie produkcji fornirów.

Czy wiesz, że z jednego drzewa firma Venifloor
może wyprodukować 30 razy więcej podłogi fornirowanej niż producenci podłogi z litego drewna.

Z szacunku do szlachetnego drewna!

Chcemy oszczędzić? Naturalnie!

Na szczęście już wiele lat temu ludzkość odkryła technikę pozwalającą cieszyć się zaletami drewna jednocześnie obniżając jego zużycie, a tym samym koszty. Fornirowanie, bo o tej technologii jest mowa, znane było już w starożytności. Przez stulecia technika ta była doskonalona. W realiach polskich, w czasach PRL-u, dotknięta została bolączką bylejakości wykonania. Na szczęście wolny rynek wymusił powrót do najlepszych wzorców, a ostanie lata i rozwój techniki zaowocowały osiągnięciem przez tę sztukę, bo przez lata za takową fornirowanie uchodziło, swoistej wirtuozerii. Fornirowanie pozwala oszczędzić pieniądze, ale przede wszystkim naturalne środowisko. Ponadto zastosowanie fornirowania eliminuje główny mankament drewna litego – brak stabilności wyrobu.

Venifloor Naturalnie!

Dlaczego zatem nie mielibyśmy na co dzień obcować z naturą stąpając po podłodze we własnym domu lub mieszkaniu – zwłaszcza, że obecnie dostęp do wysokiej klasy podłóg fornirowanych jest łatwiejszy niż kiedykolwiek? Na świecie z powodzeniem stosuje się podłogi fornirowane i cieszą się one ogromnym uznaniem zarówno wśród projektantów wnętrz, jak i ich użytkowników. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom najbardziej wymagających Klientów stworzyliśmy markę Venifloor, która łączy w sobie wieloletnie doświadczenie w produkcji fornirów naszych sprawdzonych dostawców z najnowszymi technologiami produkcji podłóg i światowymi trendami wzornictwa.
Zaufaj marce i estetyce, które pozwolą ci na precyzyjne wyrażenie siebie przy jednoczesnym zachowaniu wysokich oraz ekologicznych standardów podłóg.

Lubimy piękno? Naturalnie!

Dlatego współpracujemy z zaprzyjaźnioną firmą produkującą od lat fornir i korzystając z jej wiedzy oraz doświadczenia doskonalimy technikę wykonania naszych podłóg.
W ofercie Venifloor można znaleźć ponad 100 naturalnych kolorów spośród ponad 80 gatunków prawdziwego drewna: od Szlachetnego Dębu, poprzez inne polskie gatunki, aż po egzotyczne odcienie Sapelli czy Hebanu.

Naturalne piękno jest nam bardzo bliskie, dlatego dzielimy się nim z innymi.

Nagrody i wyróżnienia

Jakość potwierdzona medalami.

Zobacz więcej

Media o nas

Dowiedz się co o nas piszą

Zobacz więcej

Gdzie kupić?

wyszukaj naszego przedstawiciela w swoim regionie