Specyfikacja / Sorty drewna

Start > Kolekcje > Specyfikacja / Sorty drewna

Warstwa użytkowa 6 powłok lakerniczych + KORUND

Czterostronna V-fuga

Idealna na ogrzewanie podłogowe

Wykończenie: delikatny połysk

Totalna grubość:
8,5 mm

Totalna grubość:
9,3 mm

Naturalny kolor drewna

Barwiony kolor drewna

Sort możliwy do uzgodnienia

Warstwa użytkowa 6 powłok lakerniczych + KORUNDCzterostronna V-fugaIdealna na ogrzewanie podłogoweWykończenie: delikatny połyskTotalna grubość:
8,5 mm
Totalna grubość:
9,3 mm
Naturalny kolor drewnaBarwiony kolor drewnaSort możliwy do uzgodnienia

Warstwa użytkowa 6 powłok lakerniczych + KORUND

Warstwa użytkowa 6 powłok lakerniczych + KORUND

Czterostronna V-fuga

Czterostronna V-fuga

Idealna na ogrzewanie podłogowe

Idealna na ogrzewanie podłogowe

Wykończenie: delikatny połysk

Wykończenie: delikatny połysk

Totalna grubość:
8,5 mm

Totalna grubość:
8,5 mm

Totalna grubość:
9,3 mm

Totalna grubość:
9,3 mm

Naturalny kolor drewna

Naturalny kolor drewna

Barwiony kolor drewna

Barwiony kolor drewna

Sort możliwy do uzgodnienia

Sort możliwy do uzgodnienia

Dąb klasyczny


Charakteryzuje się stonowanym wyglądem, na który składają się m.in. delikatne podkreślenie występującego biela.
Układ słojów jest dowolny, małe jasne sęki, mogą pojawić się zdrowe sęki o średniej średnicy do 1 cm z małymi pęknięciami, promień rdzeniowy. Kolorystyka naturalna.
Słój dowolny, małe zdrowe sęki do 1 cm średniej średnicy, kolorystyka naturalna.

Dąb klasyczny selekt


Specjalnie wyselekcjonowana odmiana Dębu Klasycznego. Dąb Selekt powstał w odpowiedzi na potrzeby klientów, dla których najważniejszy jest jednorodny odcień podłogi.

Rodzaj ten prezentuje Jednolitość barwy w danej partii materiału.

Dąb rustykalny


Eksponuje naturalne walory drewna  jak oryginalny rysunek słojów, wrośnięte sęki bez ograniczeń, zaprawione sęki do 5 cm średniej średnicy, zróżnicowaną barwę, obecność twardzieli i bielu, czy nawet pęknięcia – naturalne i zaprawione.

Sugerujemy  w najbardziej widocznych miejscach ułożyć deski, które najbardziej odpowiadają gustom użytkowników. Produkt naturalny cechuje się unikalnością, np. sęków, które radzimy eksponować wedle uznania – niczym obraz. Każdy może skomponować swój własny design.

Dopuszczalny biel, zdrowe sęki bez ograniczeń, sęki zaprawione do 5 cm średniej średnicy, z pęknięciami naturalnymi i zaprawionymi, kolorystyka naturalna.

Dąb rustykalny intensywny lub łagodny


Specjalnie wyselekcjonowana odmiana Dębu Rustykalnego, dostępna na specjalne zamówienie.
Intensywność, wielkość sęków oraz kolorystyka na życzenie – szczegóły u Sprzedawcy

Dęby barwione, np. dąb kość słoniowa


W standardzie produkowane w sorcie Dąb Rustykalny.
Kolor w połączeniu z naturalnymi cechami drewna Rustykalnego.
Dopuszczalny biel, zdrowe sęki bez ograniczeń, sęki zaprawione do 5 cm średniej średnicy, z pęknięciami naturalnymi i zaprawionymi, kolorystyka zbliżona.* Możliwość wykonania danego koloru w Dębie z sortu KLASYCZNY lub w  innym gatunku.

Jesion biały


Cechuje go jasny ciepły odcień, słój dowolny – prosty,  flader, półflader
Układ słoju dowolny,  kolorystyka bardzo jasna.

Jesion twardzielowy

Kolorystyka zróżnicowana, sęki dopuszczalne, różny udział twardzielu i bielu.

Selekcja Venifloor

Każda podłoga drewniana występuje w określonym tzw. sorcie, który podkreśla jej wygląd i charakter. Rodzaje sortów prezentują naturalne cechy drewna takie jak: obecność tzw. twardzieli, sęków oraz obecności bielu i układu słoi a także różnych przebarwień, które są naturalnymi cechami drewna decydującymi o jego pięknie i niepowtarzalności.

Podłogi drewniane nowej generacji są dostępne w kilku sortach w zależności od rodzaju drewna i użytego forniru, co ułatwia dobranie odpowiedniej podłogi do wybranego stylu wnętrza i swoich upodobań. Venifloor już na etapie produkcji forniru robi selekcję sortów będących w naszych trzech kolekcjach: PREMIUM, LUKSUS oraz AWANGARDA.

Selekcje odpowiadają nazwom poszczególnych podłóg np. w kolekcji Premium: Dąb Klasyczny, czy Dąb Rustykalny.

Pojęcia występujące w strukturze powierzchni podłóg Venifloor:

„Twardziel” 

Jest to wewnętrzna strefa drewna otaczającego rdzeń, zazwyczaj ciemniejsza. Twardziel nie spełnia funkcji fizjologicznych i nie przewodzi wody.

„Biel”  
To żywa tkanka drewna o jasnej barwie, obwodowo otaczająca twardziel. Biel jest tkanką o dużej wilgotności, spełniającą funkcję przewodzenia wody, soli mineralnych i substancji wzrostowych w górę, od korzeni do koron. Jest również miejscem gromadzenia substancji zapasowych niezbędnych do życia drzewa w okresie spoczynkowym.

Sort Klasyczny:

Rodzaje drewna klasycznego – np. Dąb Klasyczny w kolekcji Premium. Selekcjonowana podłoga twardzielowa  o dowolnym rysunku usłojenia – prostym, półfladrowym lub fladrowym, o naturalnej, zróżnicowanej barwie drewna z drobnymi akcentami sęczków i sporadycznie występującym bielem.

W gatunkach egzotycznych zdarzać się może również  podłoga o żywej wariacji barw, z mocniejszymi akcentami sęków i występującymi śladami twardzieli, w przypadku gatunków twardzielowych  podłoga o stonowanym wyglądzie, z możliwym bielem, np. (Orzech Amerykański). Naturalna barwa i struktura, dowolny układ słoi, dopuszczalne pojedyncze jasne sęczki do średniej średnicy 1 cm z małymi pęknięciami, dopuszczalny delikatny biel, dopuszczalne szerokie promienie.

W przypadku gatunków jak Wiąz, czy Jesion podłoga o żywej wariacji barw, z sękami i śladami twardzieli. Możliwy zarówno łagodny rysunek, ale i mocniejsze akcenty sęków.

Sort Rustykalny:
Rodzaje drewna rustykalnego – np. Dąb Rustykalny w kolekcji Premium. Bardzo urozmaicona barwa i struktura drewna, mocne zabarwienia, dopuszczalne zdrowe/wrośnięte sęki bez ograniczeń z zaprawionymi pęknięciami, dopuszczalny rdzeń, krawędziowe ubytki zaprawione twardą szpachlą, biel bez ograniczeń. Mogą pojawić się także sporadycznie deski bezsęczne, z charakterystycznym rysunkiem usłojenia. Dopuszczalne są również czarne i zaprawione w całości sęki o średniej średnicy do 5 cm.

Rustykalna podłoga występuje w naszej ofercie w wielu gatunkach drewna o mocnych kontrastach słoi, z mocnymi akcentami dużych sęków oraz bielem. Sort ten występuje także w drewnie egzotycznym. O rustykalnym charakterze, z mocnymi akcentami, dużymi sękami wypełnionymi także specjalnymi szpachlami dwuskładnikowymi.

Sort Selekt:
Specjalna odmiana wyżej wymienionych sortów. Podłoga wysortowana na życzenie Klienta pod kątem jednolitości kolorystycznej w danej partii materiału, średnic i ilości sęków lub ewentualnie innych wizualnych parametrów. Dokonywana jest za dodatkową opłatą.

Parametry za dopłatą pod kątem możliwości wykonania każdorazowo potwierdza Producent.

 

 

Uwaga!
Przedstawione cechy sortów mogą się różnić w odniesieniu do różnych gatunków drewna.
Dane zawarte w tym zestawieniu mają charakter jedynie poglądowy.

Gdzie kupić?

wyszukaj naszego przedstawiciela w swoim regionie